oben links oben rechts
left border
Strona Główna ˇ O Stowarzyszeniu WCM ˇ Kontakt ˇ Sierpień 05 2021 10:06:26
Nawigacja
Strona Główna
O Stowarzyszeniu WCM
OPP - sprawozdania z 1%
Kontakt

Mediacja
Czym jest mediacja
Zasady mediacji
Mediacja cywilna
Mediacja rodzinna
Mediacja sąsiedzka
Mediacja gospodarcza
Mediacja karna
Dziecko w sytuacji rozwodu

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Witamy

Witaj, jesteś na stronie archiwalnej, zapraszamy na nową stronę WCM, znajdującą się pod adresem: http://www.wcm.org.pl.Dane kontaktowe:
Telefon kontaktowy: +48 503 099 412
e-mail: Wroclawskie.Centrum.Mediacji@gmail.com

Wrocławskie Centrum Mediacji

Strona archiwalna WCM:
OPP

Informujemy, że nasza organizacja jest Organizacją Pożytku Publicznego. Zachęcamy Państwa do przekazania naszej organizacji 1%, podczas rozliczania deklaracji PIT w Urzędzie Skarbowym.

Potrzebne dane do 1%
KRS: 0000306564

Wystarczy wpisać nr KRS w odpowiednią rubrykę w zeznaniu rocznym.

Dziękujemy - Wrocławskie Centrum Mediacji

Nasze Stowarzyszenie działa od 2008r.

Promujemy mediację jako jedną z Alternatywnych Metod Rozwiązywania Konfliktu poprzez różne działania, np. organizujemy konferencje, warsztaty, w tym warsztaty szkolne, bezpłatne dyżury mediacyjne, badania opinii publicznej.

Szkolimy w zakresie mediacji oraz teorii konfliktu.

Nasi mediatorzy prowadzą mediacje z zakresu mediacji: gospodarczych, cywilnych, rodzinnych, w tym około rozwodowych, karnych, rówieśniczych, z zakresu prawa pracy, konsumenckich, itd.

Jesteśmy świetnie przygotowaną kadrą stale podnosząca swoje kwalifikacje. Są wśród nas prawnicy, psychologowie, pedagodzy i wielu innych specjalistów.

Zapraszamy do kontaktu z naszym Stowarzyszeniem, w przypadku, gdy potrzebują Państwo:
- mediatora do poprowadzenia mediacji,
- moderatora do poprowadzenie spotkania biznesowego,
- przeprowadzenie szkolenia na temat ADR i wszystkich kwestii, jakie się z nimi wiążą,
- wsparcia dla inicjatyw promujących mediację.


Telefon kontaktowy: +48 503 099 412
e-mail: Wroclawskie.Centrum.Mediacji@gmail.comKonferencja 2018 - mediacje z udziałem podmiotów sektora finansów publicznych


Ważne linki:
- Rejestracja uczestników
- Agenda konferencji

Szanowni Państwo,

Uniwersytet Wrocławski, Wrocławskie Centrum Mediacji, Urząd Miejski Wrocławia, Sąd Okręgowy we Wrocławiu oraz Okręgowa Izba Radców Prawnych we Wrocławiu jako organizatorzy serdecznie zapraszają na Ogólnopolską, Naukową Konferencję Mediacyjną pod tytułem: „MEDIACJE Z UDZIAŁEM PODMIOTÓW SEKTORA FINANSÓW PUBLICZNYCH”, która odbędzie się 09 marca 2018 r. na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego, w Sali im. Unii Europejskiej, budynek D.


Patronat honorowy nad konferencją objęli: Prezydent Wrocławia Pan Rafał Dutkiewicz, Marszałek Województwa Dolnośląskiego Pan Cezary Przybylski, Prezes Prokuratorii Generalnej RP Pan Leszek Bosek, Prezes Sądu Okręgowego we Wrocławiu Pan Maciej Skórniak, Jego Magnificencja prof. dr hab. Adam Jezierski, Rektor Uniwersytetu Wrocławskiego, Dziekan Wydziału Prawa Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego prof. dr hab. Karol Kiczka.


Koncept merytoryczny konferencji wynika z przesłanek najnowszych zmian w prawie w zakresie zawierania ugód pomiędzy podmiotami sektora finansów publicznych a przedsiębiorcami. Nowelizacje ustaw o finansach publicznych stwarzają obecnie szerokie możliwości zawierania ugód sądowych i pozasądowych w sprawach cywilnych i gospodarczych, otwierając drogę do polubownego rozwiązywania sporów, bez naruszania dyscypliny finansów publicznych. Przesłaniem konferencji jest zaprezentowanie wielowymiarowych korzyści z ugodowego rozwiązywania sporów, wskazanie celowości poszukiwania wyjścia z konfliktu na drodze porozumienia między stronami oraz sformułowanie praktycznych wytycznych dotyczących oceny skutków zawarcia ugody mediacyjnej przez podmiot sektora finansów publicznych, do której sporządzania jest on zobowiązany na mocy przepisów prawa.Szczegółowy program Konferencji odnajdą Państwo w załączonej agendzie: pobierz.

Udział w konferencji jest bezpłatny.


Bardzo prosimy o zarezerwowanie tego terminu w swoich kalendarzach i rejestrację swojego udziału za pośrednictwem poniższego linka:
link do rejestracji
Informacji w sprawie konferencji udziela:
Dagna Dzidowska
wroclawskie.centrum.mediacji@gmail.com
503 099 412


W imieniu komitetu organizacyjnego:
dr hab. Edyta Rutkowska – Tomaszewska Dagna Dzidowska


Komitet Organizacyjny Konferencji:
1. dr hab. Edyta Rutkowska – Tomaszewska – Uniwersytet Wrocławski
2. SSO Marzena Sznajderska - Koordynator ds. mediacji przy SO we Wrocławiu
3. radca prawny Jacek Dżedzyk – Dyrektor Wydziału Prawnego Urzędu Miejskiego Wrocławia
4. Ewa Kłak-Dybka – Sędzia Sądu Okręgowego we Wrocławiu
5. Dagna Dzidowska - Prezes Wrocławskiego Centrum Mediacji
Konferencja WCM - podsumowanie
Zapraszamy do pobrania sprawozdania z naszej konferencji --> pobierz sprawozdanie


Prezentacje prelegentów:


- Dagna Dzidowska, Przyczyny konfliktów i praktyczne aspekty zastosowania mediacji w pracy

- dr hab. Olga Sitarz, Mediacje w sprawach mobbingu oraz zachowań przestępczych w miejscu pracy – rozwiązanie korzystne dla pracownika i pracodawcy


- Agnieszka Szczotka, Wycieczka z przewodnikiem: konflikt w zespole

- Cezary Rutka Co można zyskać na mediacji?

Galeria zdjęć z konferencji WCM pn. "WARTO MEDIOWAĆ W PRACY"Konferencja „WARTO MEDIOWAĆ W PRACY”
Honorowy Patronat nad Konferencją objęli:


Minister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej Pani Elżbieta Rafalska

Marszałek Województwa Dolnośląskiego Pan Cezary Przybylski

p/o Prezesa Sądu Okręgowego we Wrocławiu Pan Marcin Sosiński

Okręgowy Inspektor Pracy we Wrocławiu Pani Małgorzata Łagocka

Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego Województwa DolnośląskiegoKonferencja pod tytułem: „WARTO MEDIOWAĆ W PRACY” jest już trzecią wspólną inicjatywą Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz Stowarzyszenia Wrocławskie Centrum Mediacji. W latach ubiegłych organizatorzy koncentrowali się na mediacjach w świecie biznesu (konferencja w 2014r. pod tytułem: „Warto mediować w biznesie”) oraz mediacjach z udziałem konsumenta (konferencja w 2015r. pod tytułem: „Mediacje z udziałem konsumenta”) .

Celem naszego przedsięwzięcia jest popularyzowanie mediacji, jako jednej z metod ADR (Alternatywnych Metod Rozwiązywania Sporów). Organizatorzy konferencji co roku stawiają sobie za cel popularyzację idei mediacji w różnych środowiskach wierząc głęboko, że mediacja jest najlepszym sposobem komunikacji w sytuacji konfliktowej i pozwala rozwiązać spór przy najwyższym poziomie satysfakcji obu stron. W tym roku będziemy starli się zainteresować uczestników tematem mediacji w miejscu pracy. Wystąpienia naszych gości poruszać będą kwestie konfliktów pomiędzy pracownikami, między pracodawcą a pracownikiem, w tym na tle przestrzegania wzajemnych praw i obowiązków, temat roli mediacji w sporach zbiorowych, znaczenie mediacji w przypadkach mobbingu, czy w kwestiach związanych z kradzieżą lub sprzeniewierzeniem mienia.

Mamy nadzieję zainteresować tym zagadnieniem zarówno pracodawców, jak i pracowników. Zależy nam na tym, aby zapoznać uczestników ze stanem prawnym w tym obszarze, a także omówić szeroko, jakie korzyści płyną dla pracowników i pracodawców z rozwiązywania sporów drogą mediacji i podzielić się dobrymi praktykami w tym zakresie. Wybór właściwej drogi w sytuacji konfliktu w miejscu pracy, to sprawa kluczowa zarówno dla pracodawcy, jak i pracownika. Chcemy uświadamiać uczestników naszych konferencji, że w sytuacji, gdy zawodzą negocjacje istnieje alternatywa dla drogi sądowej, poprzez wskazanie im oczywistych korzyści płynących z mediacji. Ciekawym novum będzie w tym roku Debata Oksfordzka poświęcona tematowi neutralności mediatora. W roli marszałka debaty oraz naszego gościa honorowego wystąpi Pan prof. dr hab. Jan Miodek.

Wydarzenie ma charakter ogólnopolski i kierowane jest do pracodawców i pracowników oraz organizacji wspierających podmioty rynku pracy, a także do środowisk prawniczych i mediatorów.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Zapraszamy do zgłoszenia swojego uczestnictwa pod linkiem: REJESTRACJA

Prosimy nie zwlekać, zapewniamy materiały konferencyjne pierwszym stu zarejestrowanym uczestnikom :).

Organiacja:
9.30 - rejestracja uczestników,
10 - 14 - konferencja.


WARTO MEDIOWAĆ W PRACY
Drodzy mediatorzy i sympatycy mediacji!

Rozpoczęliśmy już przygotowania do kolejnej konferencji poświęconą mediacjom, wpisującej się w październikowe obchody Międzynarodowego Dnia Mediacji. W tym roku zajmiemy się tematyką mediacji w środowisku pracy a konferencja odbędzie się pod tytułem: „WARTO MEDIOWAĆ W PRACY”.

Z prawdziwą dumą i radością pragniemy Was poinformować, że naszym honorowym gościem będzie Pan prof. dr hab. Jan Miodek. Pan Profesor zgodził się również poprowadzić debatę oksfordzką, którą planujemy w czasie konferencji.

Konferencja odbędzie się 14.10.2016r. w godzinach 10.00 – 14.00, w Sali Konferencyjnej Centrum Kształcenia Ustawicznego Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu przy ul. Kamiennej 43-59.

Prosimy, zarezerwujcie terminy w Waszych kalendarzach!

Szczegóły już wkrótce....
MIESIĄC PORADNICTWA OBYWATELSKIEGO WE WROCŁAWIU
Szanowni Państwo,

W imieniu Fundacji Dom Pokoju, koordynatora Miesiąca Poradnictwa Obywatelskiego we Wrocławiu, serdecznie zapraszam na wydarzenia zaplanowane na kwiecień 2016 roku – porady prawne oraz szkolenia dotyczące rozwiązywania konfliktów, sfinansowane przez Gminę Wrocław.

Zachęcam do rozpowszechniania informacji o Miesiącu Poradnictwa, zwłaszcza wśród osób zainteresowanych szkoleniami, a także przekazanie wiadomości poszukującym bezpłatnych porad prawnych, którzy znajdują się w trudnej sytuacji materialnej i życiowej, a nie są objęci nieodpłatną pomocą prawną w ramach systemu rządowego.

W załączniku przesyłam szczegółowy program Miesiąca Poradnictwa Obywatelskiego we Wrocławiu oraz logo, a dokładne informacje znajdują się również w Internecie, na stronie Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego (poradnictwo.wroclaw.pl).

Jednocześnie przypominam Państwu o możliwości skorzystania z bezpłatnych mediacji w ramach Pogotowia Mediacyjnego i zachęcam do kontaktu mailowego lub telefonicznego: pogotowie.mediacyjne@wcrs.wroclaw.pl, 538208660.


Z szacunkiem,

Karolina Mróz

Prezeska Zarządu

Fundacji Dom Pokoju
Pogódźmy się na Święta – Pogotowie Mediacyjne
Pogódźmy się na Święta – Pogotowie Mediacyjne dyżuruje 19-20. grudnia w DH Renoma w ramach ogólnopolskiej kampanii Pogódźmy się na Święta.Na 3 piętrze Domu Handlowego Renoma, przed Empikiem stanie specjalny pawilon, w którym będzie można dyskretnie porozmawiać z mediatorami o swoich konfliktach i umówić się na bezpłatną mediację. Będziemy również rozdawać kartki pocztowe, które można wrzucić sąsiadowi do skrzynki na listy, aby poinformować go o Pogotowiu Mediacyjnym. Szukajcie ich także w trakcie Wrocławskiego Kolędowania w Rynku w niedzielę, 20 grudnia od godziny 17.00
Przyjdź, pomożemy Ci bezpłatnie znaleźć rozwiązanie dla konfliktu. Aby Święta były pełne zgody, pokoju i miłości.

„Mediacje z udziałem konsumenta” ( 09.10.2015 r.) – sprawozdanie z konferencji we Wrocławiu   W dniu 09.10.2015 r., w auli Centrum Kształcenia Ustawicznego Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, przy ul. Kamiennej 43 we Wrocławiu, odbyła się konferencja pt. „Mediacje z udziałem konsumenta”. Honorowy Patronat nad nią objęli: Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Gospodarki Pan Janusz Piechociński, Minister Sprawiedliwości Pan Borys Budka, Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Pan Adam Jasser, Marszałek Województwa Dolnośląskiego Pan Cezary Przybylski. Konferencja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Przyczynił się do tego interesujący i bogaty program konferencji a także bardzo ciekawe wystąpienia prelegentów. Organizatorami konferencji już drugi rok z rzędu byli: Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu wraz ze Stowarzyszeniem Wrocławskie Centrum Mediacji.

Zapraszamy do zapoznania się z sprawozdaniem - link

Konferencja WCM 2015 - prezentacje prelegentówDziękujemy Państwu za udział w kolejnej konferencji zorganizowanej przez Wrocławskie Centrum Mediacji oraz Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu.

Niebawem przedstawimy Państwu szczegółową relację z konferencji.
Zapraszamy do zapoznania się z prezentacjami prelegentów.Prezentacje - „Mediacje z udziałem konsumenta”, konferencja WCM 2015Panel I

- „DLACZEGO MEDIACJA ?” - DAGNA DZIDOWSKA, PREZES WCM

- „ PO CO KONSUMENTOWI MEDIACJA ?” - MAJA WEDLER, NEGOCJATOR, MEDIATOR

- „SYSTEM ROZSTRZYGANIA SPORÓW KONSUMENCKICH W POLSCE (BAZA ADR).” - ZYGMUNT RAJCHEMBA, UOKIK

- „MEDIACJE ON-LINE W POLSCE - SCIENCE FICTION CZY REALNE ROZWIĄZANIE DLA KONSUMENTÓW?” – DR ALEKSANDER BINSZTOK, UE WE WROCŁAWIU, KRZYSZTOF JASIŃSKI, CZŁONEK WCMPanel II

- „PRZEMIANY KONSUMENTA W ASPEKCIE JEGO KOMPETENCJI I ZACHOWAŃ NA RYNKU” - PROF. DR HAB. KRYSTYNA MAZUREK-ŁOPACIŃSKA, DR MAGDALENA SOBOCIŃSKA, UE WE WROCŁAWIU

- „MEDIACJA W SYSTEMIE POMOCY PRAWNEJ ŚWIADCZONEJ PRZEZ ORGANIZACJĘ KONSUMENCKĄ" - KAMIL PLUSKWA-DĄBROWSKI

- „MEDIACJA NA RYNKU FINANSOWYM - DLACZEGO TAK?” - PIOTR NOWAK, KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO

- „PRZYSZŁOŚĆ I KSZTAŁT MEDIACJI W SPORACH POMIĘDZY KONSUMENTEM USŁUGI UBEZPIECZENIOWEJ, A ZAKŁADEM UBEZPIECZEŃ” - MATEUSZ KOŚCIELNIAK, BIURO RZECZNIKA UBEZPIECZONYCHPanel III

- „MEDIACJA Z KONSUMENTEM Z PUNKTU WIDZENIA PRAKTYKI DZIAŁALNOŚCI PRZEWOŹNIKA KOLEJOWEGO” - ŁUKASZ LASZCZYŃSKI, KOLEJE DOLNOŚLĄSKIE SA

- „MEDIACJE NA RYNKU BUDOWNICTWA MIESZKANIOWEGO”- JAROSŁAW MISTEREK, KONFEDERACJA LEWIATAN

- „MEDIACJA W PRAKTYCE ZAKŁADU UBEZPIECZEŃ”–ANETA KANIEWSKA, POWSZECHNY ZAKŁAD UBEZPIECZEŃ SA

- „MEDIACJE Z OSOBĄ ZADŁUŻONĄ – Z PERSPEKTYWY FIRMY ZARZĄDZAJĄCEJ NALEŻNOŚCIAMI”– MARZENA DOBRZAŃSKA- GŁÓWCZYK, KRUK SA

- „POSTĘPOWANIE MEDIACYJNE NA PRZYKŁADZIE UBEZPIECZEŃ GOSPODARCZYCH – DOŚWIADCZENIA I PERSPEKTYWY”- JUSTYNA HALAŚ, VOTUM SA

ⓒ 2015 - Wszelkie prawa autorskie prelegentów zastrzeżone

Rejestracja uczestników - konferencja WCM
Informujemy, że rozpoczęliśmy elektroniczną rejestrację uczestników konferencji naukowej „MEDIACJE Z UDZIAŁEM KONSUMENTA”, która odbędzie się dnia 09.10.2015r. w godzinach 10.00 – 14.00.Elektroniczna rejestracja uczestników

http://tnij.org/wcm2015Zapraszamy do zapoznania się z agendą konferencji

Mediacje - nowelizacja prawa

Jak informuje portal mediacje.lex.pl, we wtorek 28 lipca br. rząd przyjął projekt ustawy Prawo działalności gospodarczej. Sejm ma ustawę uchwalić jeszcze w tej kadencji. Projekt zakłada możliwość mediacji prowadzonej przez niezależnego mediatora z urzędem.


Obniżenie kosztów sporów sądowych i zachęcanie ich stron do mediacji - to niektóre cele rządowej nowelizacji Kodeksu postępowania cywilnego i niektórych innych ustaw, którą Sejm uchwalił w piątek.


Propozycje MG idą przede wszystkim w kierunku jak najwcześniejszego poinformowania stron o możliwości ugodowego rozwiązania konfliktu. Wprowadzają np. obowiązek informowania w pozwie o podjęciu próby polubownego rozwiązania sporu przed skierowaniem sprawy do sądu.

Koszty mediacji między organem administracyjnym a stroną uczestnicy poniosą w równych częściach. Przesądziło tak Ministerstwo Gospodarki po wielotygodniowych dyskusjach - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".


Czytaj więcej (źródło):
- Sejm uchwalił nowelizację promującą polubowne rozwiązywanie sporów
- W nowej "konstytucji przedsiębiorców" uwzględniono mediację z urzędnikami
- Nowe Prawo działalności gospodarczej uwzględniło mediację z urzędnikami


MEDIACJE Z UDZIAŁEM KONSUMENTA - KONFERENCJA
Aktualizacja: 1.09.2015

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
oraz
Stowarzyszenie „Wrocławskie Centrum Mediacji”

zapraszają na

Konferencję naukową pod tytułem:

 „MEDIACJE Z UDZIAŁEM KONSUMENTA”,

która odbędzie się

dnia 09.10.2015r. w godzinach 10.00 – 14.00,

w Sali Konferencyjnej
Centrum Kształcenia Ustawicznego
Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu
przy ul. Kamiennej 43-59.

 

Honorowy Patronat nad Konferencją objęli:Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Gospodarki Pan Janusz Piechociński

Minister Sprawiedliwości Pan Borys Budka

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Pan Adam Jasser

Marszałek Województwa Dolnośląskiego Pan Cezary Przybylski

 

 

Konferencja „Mediacje z udziałem konsumenta” jest już kolejną wspólną inicjatywą organizatorów. Zachęceni ubiegłorocznym  sukcesem Konferencji pod tytułem: „ Warto mediować w biznesie” chcemy w tym roku przybliżyć uczestnikom tematykę mediacji z udziałem konsumentów. Mamy nadzieję zainteresować tym zagadnieniem zarówno konsumentów, którymi wszak jesteśmy my wszyscy, jak i przedsiębiorców. Chcemy uświadamiać przedstawicielom obu środowisk, że w sytuacji, gdy zawodzą negocjacje istnieje alternatywa dla drogi sądowej, poprzez wskazanie im oczywistych korzyści płynących z mediacji. Zależy nam na tym, żeby wskazywać i utrwalać najlepsze praktyki w zakresie Alternatywnych Metod Rozwiązywania Sporów, a Konferencja będzie służyła wymianie doświadczeń w tym zakresie pomiędzy przedstawicielami organizacji reprezentujących interesy konsumentów, a przedsiębiorcami, z udziałem środowiska prawniczego i mediatorów.

To dobry czas na rozmowę na temat mediacji z udziałem konsumenta, gdyż ułatwienie polubownego rozwiązywania sporów między konsumentami i przedsiębiorcami przewiduje ustawą o pozasądowym rozwiązywaniu sporów konsumenckich, nad którą pracuje Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Nowe przepisy mają stworzyć w Polsce system sądownictwa polubownego w sporach pomiędzy przedsiębiorcami i konsumentami oraz przenieść do polskiego prawa unijną dyrektywę w sprawie tzw. ADR (Alternative Dispute Resolution). Jak napisano w uzasadnieniu do projektu ustawy, celem projektowanych przepisów jest "zapewnienie konsumentom możliwości dobrowolnego składania wniosków o rozstrzyganie sporów z przedsiębiorcami do podmiotów oferujących niezależne, bezstronne, przejrzyste, skuteczne i szybkie metody ich alternatywnego rozwiązywania".

Udział w konferencji jest bezpłatny.
Pobierz agendę konferencjiElektroniczna rejestracja uczestników
http://tnij.org/wcm2015

Strona 1 z 2 1 2 >
right border
unten links unten rechts


110753 Unikalnych wizyt

Powered by powered by php-fusion   |   Theme by Moded By: UCTXs Themes

Based on greeny by: Design by Matonor

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie